Hier kommt endlich ein Bericht von unserer Tour auf der Südinsel. Seit Montag sind wir wieder in Christchurch. Insgesamt haben wir 2739 km zurück gelegt. Das heisst wir haben viel gesehen und erlebt, aber auch viel im Auto gesessen. Morgen gehts zurück nach Auckland. Hier kommen die Highlights unserer Tour:
Her kommer endelig en rapport fra turen vår på sør-øya . Vi kom tilbake til Christchurch på mandag. Til sammen har vi kjørt 2739 km. Dvs at vi har sett og opplevd mye, men vi har også sittet mye i bilen. I morgen drar vi tilbake til Auckland igjen. Her kommer turens høydepunkter:
3.4.2010 Kaikoura
Whalewatching
Das Boot ist 18 m lang!
Båten er 18 m lang!
5.4.2010 Abel Tasman Nationalpark
Zuerst sind wir mit dem Boot an der Küste des Parkes entlang von Kaiteriteri nach Totaranui gefahren. Von dort aus ging es dann zurück nach Medlands Beach, wo wir an Land gegangen sind um eine 4std. Wanderung nach Anchorage zu machen.
Først tok vi båten langs kysten fra Kaiteriteri til Totarnui. Derfra dro vi tilbake til Medlands Beach hvor vi gikk i land for å gå en 4-timers tur til Anchorage.
To be continued...
Abonner på:
Legg inn kommentarer (Atom)
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar